holistik baslik

TAI CHI CHUAN

(Sağlık, Bedensel Farkındalık, Ahenk)

Neler Elde Edilecek?

Tai Chi Chuan hareketleri yumuşak, yavaş ve akıcıdır. Yavaş yapılan hareketler fiziksel kondisyon ve dengeyi geliştirir. Kas, bağ ve tendonları gevşeterek esnetir. Kan dolaşımını düzenler, içsel enerjimizi artırır ve zihni sakinleştirir. Tai Chi’ye bu nedenlerle “Hareketli meditasyon” veya “Enerjinin dansı” da denir.

 

Uygulama Nasıl Olacak?

Üç bölümden oluşan Ana Form özenle ve incelikli kurallara göre çalışılır. Tai Chi Chuan – Özgün Yang Stili egzersizleri Ana Form’un öğrenilmesi ve Chi-Kong çalışmalarıyla birlikte yürütülür.

Chi-Kong egzersizleri bedenimizde yaşam enerjisini (chi) biriktirir; bedendeki, boyun ve omuzlardaki gerginliği azaltır, organlarımızı güçlendirir.

 

Eğitimin Süresi:

Haftada 1 gün, günde 1 saat olmak üzere; toplam süre: 4 saat (4 hafta).

Bilgi ve Kayıt İçin: 0 (545) 847 11 81

holistikakademi@gmail.com

Yaprak Zihnioğlu

2002’de Fransa-Vincennes’de Cercle Tissier dojosunda Prof. Alex Chénière ile Tai Chi Chuan – Original Yang Style öğrenimine başladı.

2010’dan itibaren Tai Chi Chuan dersleri verdi. Mart 2012’de Alex Chénière’in asistanı oldu. Nisan 2012’de Yang Ailesinin altıncı kuşak temsilcisi Üstad Chu King Hung’un doğrudan öğrencisi oldu.

Yaprak Zihnioğlu, Tai Chi Chuan – Original Yang Style eğitimini/formasyonunu Fransa’da Alex Chénière’in kolektif kurslarına, stajlarına ve özel derslerine katılarak sürdürüyor.

İtalya-Sardunya-Olbia’da Üstad Chu’dan aldığı özel dersler ve girdiği sınavlarının yanı sıra ITCCA’in her yaz Fransa-Chamonix’de düzenlediği uluslararası stajlara katılarak Tai Chi eğitimine devam ediyor.

Yaprak Zihnioğlu, 2012’de Türkiye Wushu Federasyonu’nun 1. Kademe Yardımcı Antrenörü ve 1. Duan diplomalarını almıştır.