holistik baslik

Görülmeyeni Görmek

Aile dizimi grup çalışması insana (sistemine)ait problemler üzerinde çalışarak katılımcının kendini tanımasına olanak veren bir çalışmadır.

Katılımcılar bu çalışmada kendi aile sistemlerini ve bu sistemin nasıl işlediğini görürler.

Bu sistemin içindeki yerlerini ve bu sistemin onların yaşamına, ilişkilerine, işine ve sağlığına nasıl etki ettiğini fark ederler.

Geçmişten bugüne gelen ve halen de devam eden bağlılıklarının karmaşıklığını ve bu karmaşıklığın kendilerine ve hayatlarına nasıl yansıdığını görürler.

Bu yansımalardan etkilenmemek için kendilerine neler yaptıklarını ve nasıl semptomlar geliştirdiklerini fark ederler.

 

Kimler Bu Çalışmadan Faydalanabilir?

Yaşamda olduğu noktadan memnun olmayıp bunu değiştirmekte zorlananlar.

Anne- baba-çocuk ilişkilerinde sorun yaşayanlar.

Anne- babadan bağımsız yaşamda var olamayanlar.

Ailede rollerini karıştıranlar. Kendine ait olmayan sorumlulukların altında olanlar.

Eş-partner ilişkilerinde sorun yaşayanlar.

Hastalıklar ve kronik sağlık sorunları yaşayanlar. Bu hastalık neden beni buldu? Diye soranlar.

İşinde sorun yaşayanlar, ilerleme kaydedemeyenler, sorunlu ortaklık yaşayanlar.

Para kaybı yaşayanlar, hakkını almak ya da hakkının yenmesi, hak etmekle ilgili sorun yaşayanlar

Tüm bu yaşanan sorunların nedeni nedir? Sorumlusu , suçlusu kimdir? diye soranlar.

 

 

Uygulama Nasıl Olacak?

Sistem Dizimi grup çalışması o an var olan grup dinamiği üzerinden tüm katılımcıları eşit bir şekilde içine alan ve o ölçüde de besleyen bir süreçtir.

Seminer süresi boyunca tüm katılımcıların dizim çalışmasının yapılması teknik ve zaman olarak söz konusu değildir. Kişiler aktif veya temsilci rollerini üstlenir. Çalışma sırasında kiminle çalışılacağı danışman tarafından belirlenir.

Katılımcının Sistem Dizimi grup çalışmasına yaptığı başvuru ve katılımı kendi istek ve iradesi doğrultusunda gerçekleşir.

Hilal Manioğlu’nun uyguladığı aile ve sistem dizimleri grup çalışması bir tıbbi teşhis ve tedavi şekli ve/veya onlara alternatif bir çalışma değildir. Danışanların/katılımcıların tıbbi tedavilerine devam etmeleri gerektiği, bu konudaki yetki ve sorumluluğun hekimlere ait olduğu bu yazı ile danışanlara/katılımcılara bildirilmiştir.

 

Eğitimin Süresi:

1 gün, günde 6 saat olmak üzere; toplam süre: 6 saat.

 

Hilal Manioğlu

1964 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Beşeri ve İktisadi Coğrafya bölümünden mezun oldu.

2005 yılından başlayarak Evrensel Enerji, Kuantum Düşünce Tekniği ve NLP uygulayıcılığı ve Sistem Dizimleri konularında kapsamlı eğitimler almış, Stephan Hausner ile Kronik Hastalıklarda Ve Uzun Süreli Semptomlarda Sistem Ve Aile Dizimleri, Psikiyatrist Dr.Gunthard Weber ile Uygulamalı Organizasyon Dizimleri ve Dr. Dimitris Stavropouls ile Arketipsel Dizimler İle İçimizdeki Suçlu ve Mağdurun İyileşmesi çalışmalarına katılmıştır.

Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanı olarak hizmet vermekte olan Manioğlu Uluslararası Association for Coaching (AC)‘dan onaylı 4B Koçluk sertifikası sahibidir.

Manioğlu, Mehmet Zararsızoğlu’nun kurucusu olduğu Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsü’nde DGfS (Deutsche Gesellschaft für Systemaufstellungen) tarafından onaylanmış ve EAP (The European Association for Psychotherapy) esaslarına göre yapılandırılmış olan sistem dizimi (constellation) çalışmalarını tamamlamıştır.Hâlen Aile ve Sistem dizimi Uzman Uygulayıcı olarak grup çalışmaları ve bireysel çalışmalar yapmaktadır.

 

Bilgi ve Kayıt İçin: 0 (545) 847 11 81

holistikakademi@gmail.com